BGMF/552-5/2019

Géntechnológiával módosított szervezetek 1. biztonsági elszigetelési szintű zárt rendszerben történő felhazsnálásának engedélyezése az Intrexon Laboratories Hungary Kft. részére
Évszám

2019

Kérelmező neve

Élesztő Genetika Kft.

Kiadmányozás dátuma

2019-11-04

Kérelmező címe

Pest vármegye, 1045 Budapest, Berlini út 47-49.

Határozat típusa

Engedélyező határozat

A tevékenység végzése szerinti vármegye

Pest

Engedély típusa

GM szervezetek és azokból előállított termékek zárt rendszerű felhasználása

Felhasználható szervezet és leírása

Élesztő (Saccharomyces cerevisiae) -

Tevékenységbe bevont laborok

Laboratóriumi helyiségek: fermentációs-, molekuláris biológiai-, mikrobiológiai és analitikai laboratóriumok, táptalajkonyhák, inkubátor szobák, mosogató és autoklávozó helyiségek. Laboratóriumi szobák: 301, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315-316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324

Biztonsági elszigetelési szint

1. szint

Környezeti kockázatértékelés

A felhasznált szervezetekkel kapcsolatos környezeti- és humán toxikológiai kockázatok nem ismertek. A pékélesztő (Saccharomyces cerevisiae) az élelmiszeriparban gyakran használt mikroorganizmus. Sem az eredeti, sem a módosított szervezet nem patogén, a donor szekvenciák nem teszik a szervezetet sem patogénné, sem toxikussá, sem pedig allergénné.

Balesetelhárítás

A tevékenység során keletkező, fel nem használt genetikailag módosított élő anyagok minden esetben inaktiválásra kerülnek, autoklávozás után (123 0C, 20’) a biztonságos zárt rendszerű hulladékkezelés érdekében ezeket a hulladékokat veszélyes hulladékként kezelik és a keletkezés helyén speciális gyűjtőedény biztosításával elszigetelik. Az így keletkező hulladékok veszélyes hulladékkent kerülnek megsemmisítésre.

Nyomonkövetés

Az engedély érvényes: 2029. november 04-ig.

Határozat letöltése

Letöltés BGMF_552-5_2019_Intrexon_Laboratories_Humgary_Kft_zárt rend_.pdf

Felelős vezető(k) neve
  • Dr. Szabó Loránd